Home / Tag Archives: bajram

Tag Archives: bajram

Vizita ne Myftinine e Beratit

Sot, një delegacion nga Bashkia, uroi në Myftinën e Beratit, Ditën e Kurban Bajramit. Myftiu i Beratit z. Murat Durra falenderoi Bashkinë Berat për vëmendjen dhe mbështetjen e vazhdueshme #solidare që i ka bërë komunitetit mysliman beratas, duke uruar një “Kurban Bajram” më të begatë për të gjithë myslimanët dhe …

Read More »

Vizita ne Myftinine e Beratit me rastin e Fiter Bajramit

Perfaqesues te Bashkise Berat ,te shoqeruar edhe nga deputetja e Partise Socialiste per Qarkun e Beratit znj. Anila Agalliu,ne nje fryme miqësore uruan Myftinine e Beratit ,qe Zoti t’ia shperbleje te gjitha sakrificat e tyre shpirtërore dhe fizike dhe njekohesisht te gjithe shqiptaret e qytetaret beratas sa me shume paqe, …

Read More »

Festa e Kurban Bajramit

Ditën e Shtunë me rastin e Kurban Bajramit në orën 11.00, stafi i Bashkisë Berat zhvilloi një vizitë në Medresenë e Beratit.Në orën 16.00 Medreseja e Beratit ne bashkëpunim me Bashkinë Berat shpërndanë ndihma për njerëzit në nevojë

Read More »